تبلیغات
احباب

احباب
قالب وبلاگ


منتهى الامال ص 98
محدث فیض در خلاصه الاذكار نقل كرده از حضرت زهرا (ع ) روایت است كه حضرت رسول (ص ) بر من وارد شد در وقتیكه رختخواب خود را پهن كرده بودم و میخواستم بخوابم فرمود اى فاطمه مخواب مگر بعد از آنكه چهار عمل بجا آورى : ختم قرآن كنى و پیغمبران راشفیعان خود گرانى و مومنین را از خود خوشنود گردانى و حج و عمره بكنى .
این را فرمود و داخل نماز شد من توقف كردم تا نماز خود را تمام كرد. گفتم یا رسول الله (ص ) امر فرمودى بچهار چیز یكه من قدرت ندارم در این وقت آنها را بجا آورم .
آنحضرت تبسم كرد و فرمود:
هرگاه بخوانى قل هو الله احد را سه مرتبه پس گویا ختم قرآن كردى
و هرگاه صلوات بفرستى بر من و بر پیغمبران پیش از من ما شفیعان تو خواهیم بود در روز قیامت
و هرگاه استغفار كنى از براى مومنین پس تمامى ایشان از تو خوشنود شوند. و هرگاه بگوئى سبحان الله والحمدلله و لااله الا الله و الله اكبر پس گویا حج و عمره كرده اى
مولف گوید بركات و یادگاریهاى حضرت فاطمه (ع ) بسیار است از جمله همین دو حدیثیكه مذكور گردید حدیث هفت و هشت . و از جمله دعاى نور و استغاثه و سایر نمازهاى آن حضرت است . و از جمله تسبیح آن حضرت است كه احادیث در فضیلت آن بسیار است و كافى است آنكه هر كه مداومت كند به آن شقى بدعاقبت نمى شود. و خواندن آن بعد از هر نماز بهتر است نزد حضرت صادق (ع ) از هزار ركعت نماز گزاردن در هر روزى و آن ذكر كثیر است كه خداوند در قرآن یاد فرمود.
و خواندن آن بعد از هر نماز و وقت خوابیدن و وقت خروج بمسافرت مستحب است و كیفیت آن على الاشهر 34 مرتبه الله اكبر و 33 مرتبه الحمدلله و 33 مرتبه سبحان الله كه مجموعا صد میشود.


 
[ جمعه 6 بهمن 1391 ] [ 10:09 ب.ظ ] [ سید مجتبی بدری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب